Zaměření firmy

Firma LUKO, s. r. o. se od svého založení v roce 1880 zabývá výhradně šitím pánských košil. Výrobu dále doplňujeme šitím dámských halenek, pánských trenek. kravat a nyní i vest určených zejména pro outdoorové aktivity a volný čas. 

Zakládáme si na výběru těch nejkvalitnějších materiálů od prověřených dodavatelů. Košile si sami navrhujeme a dvakrát do roka tvoříme vlastní originální kolekci (nejnovější kolekci na jaro/léto 2016 naleznete zde). K výrobě vybíráme i netradiční materiály a tím tak tvoříme jedinečnou "stopu originality" ve výrobě pánských košil. 

Jsme jedna z mála firem, která se zabývá i výzkumem a technologiemi materiál, jejich úpravami při využití i v extrémních podmínkách. Již dlouhodobě pracujeme na výrobě košil z materiálu TENCEL, který je nyní špičkou na trhu s textiliemi. Jedná se o přírodní materiál vyráběný využitím nanotechnologie z celulózy. Díky tomu dostáváme materiál s úplně novými a vylepšenými vlastnostmi. Je to až neuvěřitelné, kam až se dá posounout ve spojení přírody a moderní technologie. Dostáváme vlákno, které je neskutečně pevné, extrémně savé, maximálně prodyšné, hygienické a navíc se nemačká! Co víc si přát, než mít na sobě košili, která se chová jako Vaše druhá kůže? Dlouhodobým výzkumem a zkoušením docházíme ke stále novým zlepšením a naše produkty vylepšujeme. Nyní pracujeme na tencelové košili nové generace, která je testována v extrémních podmínkách na celém světě, a to doslova - více se dočtete na www.bigtrip.cz (cesta kolem světa). Naše košile byly testovány i na expedicích v Egyptě či deštném pralese...

Důraz klademe na přírodní materiály a jejich kvalitní zpracování. Klademe důraz na ekologický provoz, např. tím, že téměř vše zpracováváme ručně, a tím tak minimalizujeme odpad. Do budoucna se plánuje i výměna kotle, aby se výroba stala ještě šetrnější k přírodě.

Košile z Tencelu model 082220 - barva khaki.